Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę tel. 531 790 408

W obecnym świecie rozwój technologii i techniki sprzyjającej człowiekowi jest ogromny. Wraz z postępem cywilizacyjnym rozwija się również i podnosi komfort oraz warunki, w jakich pracujemy. Dziś coraz trudniej wyobrazić sobie biuro bez klimatyzacji. Czas pracy w ostatnich latach ulega znacznemu wydłużeniu, coraz więcej czasu spędzamy w biurowcach, siedzibach naszych firm. Pracujemy w komfortowych i w pełni wyposażonych gabinetach, których nieodzownym elementem jest klimatyzacja, bez niej, szczególnie latem trudno wyobrazić sobie pracę. Jednakże klimatyzacja poza swoimi dobrodziejstwami, jakie niesie może mieć także negatywny wpływ na stan naszego zdrowia. Na co zatem powinniśmy uważać, jak dbać o klimatyzację i czego unikać w korzystaniu z niej?

Zagrożenia płynące z klimatyzacji

W powietrzu zamkniętym w biurowcach, gdzie brak jest cyrkulacji powietrza rozwijają się wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy, pleśnie czy grzyby. Wszelkiego rodzaju powstałe w ten sposób pyły i drobnoustroje osadzają się w klimatyzacji, gdzie mają odpowiednie warunki do dalszego rozwoju. Stanowią poważne zagrożenie dla osób, przebywających w takich pomieszczeniach. Mogą być przyczyną chorób, przeziębień czy innych, znacznie poważniejszych konsekwencji. Wszelkie drobnoustroje mogą być niebezpieczna dla naszego zdrowia, a jeśli zauważymy, iż pojawiają się u nas oznaki przeziębienia, choć na dworze jest upalne lato, to możemy być niemal pewni, iż jego powodem jest klimatyzacja.

Jak przeciwdziałać negatywnych skutkom klimatyzowania pomieszczeń?

Najważniejszą sprawą jest właściwa konserwacja i czyszczenie urządzeń klimatyzacyjnych. Bez prawidłowej obsługi tychże urządzeń, możemy mieć niemal stu procentową pewność, iż prędzej czy później zaczniemy chorować. Najbardziej istotną kwestią przy konserwacji jest czyszczenie oraz wymiana filtrów. Bardzo ważne jest, aby czynność ta była wykonywana regularnie w określonych odstępach czasowych. Optymalnym rozwiązaniem jest wyczyszczenie wszystkich filtrów raz na 2 tygodnie. Jednakże przy znacznie większym zanieczyszczeniu niż standardowe, warto powtarzać tę czynność częściej np. w odstępach tygodniowych.

 

Zapraszamy

Partner:
www.viverpolska.pl

Katalog Stron Licytus.com