Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę tel. 531 790 408

Przed latem, a więc sezonem pojawia się zawsze pytanie: czy wykonać serwis urządzeń i instalacji? Niewykonanie przeglądu to pozorne oszczędności, o których możemy się dowiedzieć w momencie awarii. Po kilku latach użytkowania jedna awaria może przerodzić się w lawinę zdarzeń, a ich koszt niejednokrotnie może przerosnąć cenę nowego urządzenia.
Zalecenia producentów
Na rynku polskim w zakresie małej, średniej czy dużej klimatyzacji pojawia się trend wydłużania gwarancji na urządzenia nawet do 5 lat, pod warunkiem wykonywania cyklicznych przeglądów urządzeń lub podpisania umowy serwisowej.
Zdecydowana większość producentów zaleca wykonywanie przeglądów okresowych co 6 miesięcy, ale nie rzadziej niż dwa razy w roku. Utarło się, iż należy wykonać taki przegląd przed sezonem letnim oraz na jego koniec. Dla urządzenia klimatyzacyjnego koniec lata to nie koniec sezonu. Znaczna część urządzeń pracuje przez cały rok w różnych trybach pracy. Kończąc sezon letni, należy przygotować urządzanie do sezonu zimowego, kiedy będzie ono pracować i na przykład służyć do ogrzewania.


Zapraszamy

Partner:
www.viverpolska.pl

Katalog Stron Licytus.com