Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę tel. 531 790 408

 W pomieszczeniu gdzie chcemy zamontować klimatyzator wybieramy najbardziej dogodne dla użytkownika miejsce montażu jednostki wewnętrznej. Należy tak zamontować, aby strumień powietrza nie był skierowany w na miejsca gdzie spędzamy najwięcej czasu w pokoju (sofy, kanapy, biurka, itp) aczkolwiek każdy z oferowanych przez nas klimatyzatorów posiada możliwość płynnej regulacji kierunku nawiewu góra-dół, lewo-prawo.
Na zewnątrz budynku w zależności od warunków mocuje się do ściany specjalny wspornik na którym będzie stała jednostka zewnętrzna klimatyzatora, jednostka zewnętrzna może być też postawiona na balkonie, dachu.
Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna łączona jest rurkami miedzianymi, aby to zrobić w ścianie zewnętrznej wiercony jest otwór o średnicy ok.7 cm który na koniec montażu jest oczywiście uszczelniany z obydwu stron.
Z tak zmontowanego układu klimatyzacji następnie odsysane jest powietrze pompą próżniową, sprawdzana jest szczelność połączeń i już można uruchomić klimatyzator.
Cała operacja trwa od 6 do 10 godzin, w zależności od stopnia komplikacji i odległości pomiędzy obydwiema częściami klimatyzatora.
Czy można zamontować klimatyzator samemu?
Tak, można, ale...we własnym zakresie nie jesteśmy w stanie usunąć z układu klimatyzacji powietrza i zawartej w nim wilgoci (bez pompy próżniowej), a która dość szybko może zniszczyć sprężarkę klimatyzatora. Bez posiadania odpowiednich urządzeń niemożliwe jest również połączenie obydwu części klimatyzatora rurkami miedzianymi gdyż mają one specjalne zakończenia.

Nie sprawdzimy też bez posiadania odpowiednich urządzeń szczelności układu i ciśnienia w nim, co może doprowadzić do wycieku czynnika chłodniczego a następnie spadku skuteczności klimatyzacji do 0 i uszkodzenia sprężarki. Należy również pamiętać o zachowaniu pewnych zasad montażu, odpowiednich spadków itp I oczywiście samodzielny montaż klimatyzatora jest równoznaczny z utratą gwarancji. Dlatego przed decyzją czy zamontować klimatyzator samemu mocno się zastanów.

Zapraszamy

Partner:
www.viverpolska.pl

Katalog Stron Licytus.com